Imamo jednu revolucionarnu ideju, jedno otkriće koje će, sigurni smo, promijeniti saobraćajnu kulturu u našem voljenom gradu.
Slušajte pažljivo, jer ovo je istina koja će vas osloboditi iluzija: nama u Banjaluci uopšte ne trebaju ležeći policajci!

Da, dobro ste čuli. Ti betonski čuvari brzine, ti nagrđivači guma, ti neshvaćeni umjetnici modernog pejzaža, koji nikad ne idu u penziju, niti imaju beneficirani staž – potpuno su suvišni. Bljak.

Znam, znam, sad se pitate: “Pa kako to, gospodine komesare za saobraćajnu idilu?”
Odgovor je jednostavan, a leži doslovno ispred naših točkova. Naš grad je toliko napredan, toliko ispred svog vremena, da je razvio sopstveni, organski, autohtoni sistem za usporavanje saobraćaja- deceniju uspona i silazaka, širom Grada.

Govorimo, naravno, o rupama na cesti .

Zašto bismo trošili novac na postavljanje plastičnih ili betonskih grba, kada imamo prirodne, duboke, autohtone kratere koji savršeno obavljaju posao?

Svaka ulica u Banjaluci je poligon za obuku vozača u vještini izbjegavanja prepreka. Svaka rupa je mali, nesavršeni, ali djelotvoran podsjetnik da usporite. Koja je svrha ležećeg policajca , ako se tri metra prije njega morate usmjeriti na 5 km/h da ne biste otkinuli točak u nekom kraškom fenomenu asfalta?

Kada vozite Banjalukom, ne vozite samo od tačke A do tačke B; vi ste u interaktivnoj igri “Pronađi sigurnu putanju”. U isto vrijeme učite i vježbate reflekse. Gdje je tu mjesto za uniformisane prepreke? One bi samo zbunile vozače. Zamislite samo – taman ste se pripremili za drive i onda vam se pojavi neka glupa plastična prepreka. Ovako, svake sekunde vozimo kao po jajima.

Štaviše, rupe su multitalentovane. Nisu samo usporivači saobraćaja; one su i prirodni detektori suspenzije, te testovi izdržljivosti za felne i gume. Neki bi rekli da su čak i odličan način za smanjenje zagađenja zraka, jer naši automobili, zahvaljujući rupama, emitukuju samo psovke i dim od izgorelih opruga, lamfeta, amortizera, opruga… Aj nek dalje automehaničar nastavi.

Zato, predlažemo da sve ležeće policajce, ako ih igdje još ima, uklonimo i preusmjerimo sredstva na… pa, na bilo što drugo, jer na krpljenje rupa očito ne idu. Pustimo da priroda, u dosluhu s lokalnim preduzećima za neodržavanje puteva, radi svoje. Uživajmo u našem jedinstvenom saobraćajnom sistemu, gdje je svaki putnik istovremeno i vozač i arheolog u potrazi za čvrstim tlom. Booking: “Univerzalni sistem saobraćaja, jedinstven u svijetu. Osim Afrike. Možda “

I ne zaboravite, ako vam ikada padne na pamet da se prebrzo vozite Banjalukom, ne brinite – naša mrežna rupa pobrinut će se za vas. Garantovano usporavanje, svaki put. Srećno krpljenje!

I, pronađite sebi svoju rupu i brinite o njoj. Jer ko će drugi brinuti o vašoj rupi?

Dobro jutro.

Pozdravlja vas Banjalučki.

Podiijelite.
Exit mobile version