Fudbaleri banjalučkog Borca ispali su već u 1. pretkolu Konferencijske lige od Santa Colome.
Tim iz Andore ih je pobijedio 4:1 u prvoj utakmici, a pobjeda u revanšu (0:2) je bila nedovoljna za preokret.
Uprkos tome što su igrali samo jedan domaći meč, Banjalučani su dobili žestoku kaznu od UEFA-e.

Kako navodi “Faktor“, Borac će morati platiti kaznu od 140.000 KM (oko 72.000 eura).

Banjalučani će morati platiti 18.000 eura zbog blokiranja prolaza, bacanje predmeta ih je koštalo 15.125 eura, a zaključana vrata 15.000 eura. Zbog korištenja lasera platit će 14.000 eura, a zbog štete nastale na stadionu će morati isplatiti još 10.500 eura.

Borac je od Evrope zaradio 325.000 eura, ali će im ta nagrada biti umanjena za iznos kazni.

Podiijelite.
Exit mobile version